O ośrodku

Jezioro Wądzyńskie znajduje się na skraju pojezierza brodnickiego, wchodzącego w skład Zielonych Płuc Polski. Okoliczne tereny zachwycają bogactwem fauny i flory. Wszystko to okraszone zabytkowymi zamkami i uroczymi kościołami, sprawia, że bez trudu można się oderwać od codziennych trosk.

Malowniczo położony półwysep Wądzyn jest otoczony wodami pięknego Jeziora Wądzynskiego. Walory tego wyjątkowego miejsca doceniono już dawno. W XVII wieku jezioro Wądzyńskie „zażywał” jeden z brodnickich starostów.

Wszyscy pragnący uciec od zgiełku znajdą tu spokój i ukojenie. W naszej ofercie znajdą państwo między innymi rejsy łódką czy wyprawy kajakowe. To wymarzone tereny do wędkowania, jazdy rowerem czy Nordic Walking. Półwysep Wądzyn jest także doskonałą bazą wypadową do okolicznych miast takich jak Brodnica, Golub-Dobrzyń, Toruń, Olsztyn, Malbork, Grunwald czy Ciechocinek.

Przez lata ośrodek położony na półwyspie należał do toruńskiej geofizyki. Pozostawał jednak zamknięty dla gości z zewnątrz. W 2015 roku rozpoczął się nowy rozdział jego działalności. Trafił w ręce Hanny i Wojciecha Szulc, którzy tchnęli w niego nowe życie. Miejsce zostało gruntownie zmodernizowane. Sentymentalni z pewnością z przyjemnością spędzą czas w domkach typu brda, które niegdyś stanowiły trzon ośrodka. Szukający odrobiny luksusu mogą skorzystać z miejsc noclegowych w części hotelowej. Do ich dyspozycji basen, SPA oraz kręgielnia (wkrótce otwarcie).

Na terenie ośrodka znajdują się dwa punkty gastronomiczne, w których można spróbować między innymi świeżych ryb z pobliskich wód czy dziczyzny.

Zobacz film promujący nasz ośrodek wypoczynkowy